Belépés

Regisztrálás


0
Kosár
üres
Nincsenek tételek a kosarában.

 


  • 🖿
  • Blog
  • Hidegen sajtolt száraztápok

A hidegen sajtolt száraztáp a legújabb prémium termék, mely az utóbbi években a kutyatartók körében egyre nagyobb teret hódít.

Talán nem is hallottál még erről a nagyszerű választásról, vagy bizonytalan vagy a váltást illetően? Ne aggódj! Ebben a cikkben megírjuk számtalan előnyét, élettani hatását és kifejtjük azt is, hogy miben más, mint a hagyományos tápok.

Hogyan készül a kutyaeledelek többsége?

A legtöbb kereskedelmi forgalomban kapható száraz kutyaeledel az extrudálásnak nevezett eljárással készül. Ennek oka, hogy ez a módszer igen költséghatékony a gyártók számára, ezért ezt az előállítási módszert részesítik előnyben.

 

Hogyan készülnek az extrudált tápok?

Az extrudált tápok legfőbb alkotóeleme a húsliszt. Ez tulajdonképpen porított hús, melyből kivonják a víztartalmat.

A liszt mellé adagolják az alábbiakat:

  • porított gabonát
  • vitaminokat
  • ásványi anyagokat
  • tartósítószereket.

Ehhez a mixhez az úgynevezett extruderbe forró vízgőzt (120-150 °C) juttatnak és az így keletkező masszát hatalmas nyomáson átpréselik különböző fúvókákon, melyek megadják a kekszek végső, jellegzetes formáját.

Következő lépésben az eltarthatóság érdekében drasztikusan csökkentik a termék nedvességét, vagyis szárítási folyamatnak vetik alá.

Mi a probléma az extrudálással?

tacsiextrudalt
Az extrudált táp puffadást okozhat

A nagyon magas hőmérséklet károsítja a tápanyagokat, csökkenti az összetevők tápértékét.

Amikor a húst, halat és más fehérjét ilyen magas értékre hevítik, megváltozik a fehérje szerkezete, ezáltal nehezebben emészthetővé válik. Köztudott, hogy a vitaminok különösen érzékenyek a hőhatásra, ezért minél alacsonyabb fokon kezelik őket, annál jobb!

Mi az a hidegen sajtolt táp?

A legtöbben már hallottuk a „hidegen sajtolt” kifejezést a jól ismert olívaolaj kapcsán. De vajon tudjuk e mit takar a „hidegen sajtolt kutyatáp” megnevezés? Azt már sejted, hogy az elnevezés a gyártási folyamatra, nem pedig az összetételre vonatkozik.

A gyártó az őrölt alapanyagokat összekeveri, alacsony hőmérsékleten (45- 80 °C között) rövid ideig hőkezeli, és egy présen keresztül a megfelelő darabokra formázza. A henger nagy nyomással préseli át az élelmiszer pépet a fejeken, de gőzt nem használnak az eljárás során.


Kép1

Melyek a hidegen sajtolt tápok előnyei?

Köszönhetően a különleges gyártási technológiának, a hidegen sajtolt táp az alábbi előnyökkel rendelkezik:  

  • a késztermék megőrzi azokat a tápanyagokat, melyek nélkülözhetetlenek a szervezet egészséges működéséhez
  • az alacsony hőmérsékleten történő kezelésnek köszönhetően az enzimek, vitaminok és zsírok szerkezete nem károsodik
  • a kíméletes feldolgozásnak köszönhetően a másodlagos növényi anyagok kiválóan hasznosulnak

Rendkívüli előnye a hidegen sajtolási eljárásnak, hogy a tápokba kevert gyümölcsök, növények, gyógy- és fűszernövények nem veszítik el tápanyaggazdaságukat, így bennük lévő antioxidánsok ellensúlyozzák az öregedési folyamatokat, megelőzhetik a sejtek károsodását.

A hidegen sajtolt száraztáp megjelenésében is különbözik extrudált társától:

  • az extrudált táp puffadt és levegős;
  • míg a hidegen sajtolt táp tömör és hosszúkás formájú.

kivotápkezben2A Kivo hidegen sajtolt táp tömör és hosszúkás formájú


Mitől különleges a hidegen sajtolt táp?

A fő különbség mégsem a megjelenésben rejlik, hanem élettani hatásában, az emészthetőségben.

A hidegen sajtolt darabok nem puffadnak fel evés és emésztés közben, mint az extrudált változatok.

Mi történik kutyád gyomrában, ha hagyományos tápot kap?

Ha egy adag hagyományos eljárással készült szárazeledelt egy pohár vízbe helyezünk, az magába szívja a folyadékot, még nagyobbra dagad és a víz felszínén lebeg hosszú órákon keresztül. Sajnos ugyanez a folyamat megy végbe kedvencünk gyomrában is, mely puffadáshoz, teltségérzethez vezet.

Miért jobb a hidegen sajtolt táp kutyádnak?

A hidegen sajtolt táp szerkezete nem változik meg, szinte azonnal oldódni kezd, csak úgy, mint az emésztés fázisában, elkerülve ezzel a puffadást.

A tápanyagok gyors lebontása egyben hatékonyabb felszívódását is jelent. Ráadásul egyes kutyafajták genetikailag hajlamosak bélproblémákra, volvulusra és gyomortágulásra, ami az életkor előrehaladtával és a nem megfelelő étrenddel csak tovább súlyosbodik. A hasfájásra hajlamos négylábúaknak egyszerű, kíméletes, mesterséges és tartósítószerektől mentes étrendre van szükségük.

Miben más a Kivo kutyatáp?

A Kivo egyedi előnyei:

  • nem tartalmaz semmilyen tartósítószert,
  • nem tartalmaz kémiai adalékanyagot,
  • gluténmentes,
  • megakadályozza a kellemetlen puffadást,
  • csökkenti az allergiás reakciók valószínűségét.

tacsifozA Kivo hidegen sajtolt táp csak természetes, minőségi összetevőket tartalmaz


Ha kutyád érzékeny gyomrú vagy allergiára hajlamos, akkor különösen fontos szempont, hogy minőségi, gondosan válogatott összetevőkből készült eledelt adj neki.

Fog-e ízleni a hidegen sajtolt kutyatáp kutyádnak?

Meggyőztek az eddig hallottak és készen állsz, hogy kedvenced étkezését megreformáld, ő azonban hajlamos szemrehányó fintort vetni rád, ha valami újdonsággal rukkolsz elő?

Akkor íme egy újabb érv a hidegen sajtolt száraztáp mellett!

Mivel az összetevőket alacsony hőmérsékleten kezelik, az alapanyagok nyers esszenciája, természetes íze megmarad, ínycsiklandozó falattá varázsolva így azt kutyád számára.

Jobb a nyers etetés a hidegen sajtolt tápoknál?

A táp- és élvezeti értékek tekintetében valójában ez az eledel forma áll a legközelebb a nyers etetéshez, mely szintén igen széles körben terjedt el az elmúlt években.

A nyers etetés problémája, hogy komoly fagyasztószekrény kapacitásra van szükség, és a kritikusok szerint kedvenceinket olyan paraziták és baktériumok célkeresztjébe helyezzük, amelyekkel háziasított beleik egyszerűen nem képesek megbirkózni.

Ezek különféle problémákat okozhatnak, beleértve a nehezen kezelhető fertőzéseket.

A hidegen sajtolt kutyaeledel alacsony főzési hőmérséklete teljesen kiküszöböli ezeket a kockázatokat, miközben megőrzi kiváló élettani hatásait!

Nem beszélve arról, hogy egyszerűbb, kényelmesebb és megfizethetőbb.

Alkalmas-e nyers etetés kiegészítésére a hidegen sajtolt táp?

Ha a nyers etetésre esküszöl, akkor is érdemes megfontolnod a két módszer kombinálását, különösen, ha sok időt töltesz a szabadban kedvenceddel. Előfordulhat például kempingezésnél, hogy nem áll rendelkezésedre fagyasztó tárolóhely, de biztosítani szeretnéd számára a teljes értékű eledelt.

Ilyenkor tökéletes választás a hidegen sajtolt száraztáp, mellyel gondoskodhatsz a szükséges tápanyagokról, még akkor is, ha kilométerekre vagy bármilyen bolthálózattól.

Hogyan kezdjük el a hidegen sajtolt táppal való etetést?

Az extrudált tápról a hidegen sajtolt változatra való átállás történhet fokozatosan, akár több hét, vagy csak néhány nap leforgása alatt, miközben a régi bevált eledelt az újjal keverve kínálod.

Adható-e kölyökkutyáknak, illetve idősebb kutyáknak hidegen sajtolt táp?

A hidegen sajtolt táp tökéletes választás bármely életszakaszban lévő kutyának:

  • kölyökkutyáknak már 4 hetes koruktól (elválasztástól) adható,
  • fogzási problémákkal küzdő, idős kedvencednek az emészthetőség elősegítése érdekében vízzel keverve nedves eledelként is tálalhatod.

Van-e hátránya a hidegen sajtolt tápnak?

A hidegen sajtolt prémium tápok ára némiképp magasabb, mint a hagyományos változatoké, de ha figyelembe veszed, hogy tápértékük kiemelkedő, és körülbelül egyharmadával kell kevesebbet adnod belőle kedvencednek, akkor a többlet különbség elenyésző, mindamellett, hogy boldog, emésztési problémáktól mentes életet biztosíthatsz számára!


💡2022. május 12.
  • Cím: 8881 Sormás, Kossuth utca 91.

  • A.sz.: 27483958-2-20

  • Telefon: +36 30 2700 507 

  • Telefonos ügyfélszolgálat: Hétfőtől Péntekig 8-18 óráig  

  • Email: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Információk

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy értesíthessük a legjobb ajánlatainkról.

Copyrights © animalcenter.hu - Minden jog fenntartva!